Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Hajvalia kthehet në shtëpi

NULL NULL
06.05.2015 20:29
Hajvalia nuk ka mundur të luajë në asnjë ndeshje të sezonit pranveror për shkak të kushteve të stadiumit.

Shkaku i gjendjes së keqe të stadiumit nuk e luajtën asnjë ndeshje në pjesën pranverore të Superligës.

Por tani kur kanë mbetur edhe shtatë ndeshje deri në fund të kampionatit, Hajvalisë i është dhënë drita e gjelbër për të luajtur në stadiumin e Kishnicës.

Kjo pasi komisioni për inspektimin e fushave i federatës së futbollit të martën vlerësoi se tani janë krijuar kushte për lojë.

Megjithatë trajneri i Hajvalisë Ismet Munishi, thotë se kjo fushë do të bëhet më e mira në Kosovë ani pse për momentin e pranon se ka mangësi.

Për më shumë ndiqeni storjen e përgatitur nga Naim Selmani, gazetar i Klan Kosovës.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.