Haaland tërhiqet nga ndeshjet e kombëtares për shkak të lëndimit - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Haaland tërhiqet nga ndeshjet e kombëtares për shkak të lëndimit

NULL NULL
21.03.2023 15:28
Erling Haaland

Sulmuesi i Manchester City, Erling Haaland, është tërhequr nga skuadra e Norvegjisë për ndeshjen e tyre hapëse për “EURO 2024”

22-vjeçari ka pësuar lëndim të ijës pas ‘hat-trick’-ut në ndeshjen e City me Burnley, të cilën ata e fituan 6:0, raporton BBC, transmeton KlanKosova.tv.

Kështu që Haaland do të mungojë në ndeshjet kundër Spanjës dhe Gjeorgjisë në kuadër të Grupit A.

“Erling e përjetoi mjaft rëndë kur kuptoi se nuk do të mund të luftojë për ekipin”, ka thënë kryetrajneri i norvegjez, Stale Solbakken.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.