Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Gruas ia morën 10 mijë euro duke e mashtruar, Prokuroria nis hetimet

NULL NULL
21.02.2023 13:58
paratë

Një grua nga Gjakova ka rënë pre e mashtrimit.

Ajo ia kishte dërgua 10 mijë euro një personit të cilit e kishin njohur përmes rrjeteve sociale.

I dyshuari ishte prezantuar si pronar i një kompleksi banesash.

Lidhur me rastin për Klankosova.tv detaje ka dhënë Prokuroria e Gjakovës.

Në përgjigje me shkrim nga Themelorja, bëhet e ditur se kanë nisur hetimet.

“Prokuroria Themelore në Gjakovë në koordinim me Policinë e Kosovës janë duke i ndërmarrë gjitha veprimet hetimore dhe janë duke punuar në mënyrë intensive që të zbardhet ky rast. Lidhur me këtë është iniciuar rast për vepër penale “Mashtrimi” nga neni nga 323 të KPRK-së dhe është intervistuar e dëmtuara, ndërsa ende nuk është arritur të lokalizohet i dyshuari identiteti i të cilit është i njohur për policinë. Për të gjitha informatat tjera, do të njoftoheni me kohë lidhur me këtë rast”, thuhet në përgjigje.

Lidhur me rastin Klankosova.tv kishte raportuar më herët.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

Gjakovë: Gruaja bie pre e mashtrimit, ia dha 10 mijë euro “shokut” të Facebookut

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.