Goli numër 25 mijë në Premier League mban emrin e Ibrahimovic

Goli numër 25 mijë në Premier League mban emrin e Ibrahimovic

NULL NULL
6 years më parë

Sulmuesi i Manchester United, Zlatan Ibrahimovic ka shënuar golin 25 mijë në Premier League në ndeshjen kundër Swansea City.

Suedezi shënoi golin e dytë në Liberty Stadium që mban shifrën historike, për të shënuar edhe më pas në fitoren 1:3.

Ai iu bashkohet emrave si Les Ferdinanda që ka shënuar golin numër 10 mijë dhe  Marc Albrighton atë 20 mijë, transmeton Klan Kosova.