Finale angleze në Champions League, Chelsea eliminon Real Madridin

Finale angleze në Champions League, Chelsea eliminon Real Madridin

NULL NULL
2 months më parë

Chelsea ka arritur që ta mposhtë Real Madridin dhe të shkojë në finalën e madhe të Stambollit.

Rezultatit i takimit të dytë kualifikues ishte 2-0 në favor të bluve, ku golin e parë e shënoi Werner ndërsa të dytin Mount.

Finalja do të luhet në Stamboll të Turqisë ndërsa Chelsea do të përballet me kampionin anglez, Manchester Cityn, njofton KlanKosova.tv.