12:59, 21 Prill 2019

Familja Mirena nga Nakarada e Fushë Kosovës, sot ka përkujtuar 20 vjetorin e masakrës ndaj tyre.

16 meshkuj të kësaj familjeje në këtë datë, u nxorën nga shtëpitë e tyre nga forcat serbe, për t’u vrarë më pastaj.

Familjarët edhe këtë përvjetor u ndjenë të zhgënjyer që askush nuk është dënuar për vrasjet e familjarëve të tyre, njofton Klan Kosova.

Homazhe tek varrezat pos familjarëve bënë Liburn Aliu dhe Avni Zogjani.

 

 

Konkurs Pune

Lexo më shumë