Eneda Tarifa shpallet fituese e “Kënga Magjike 2019”

Eneda Tarifa shpallet fituese e “Kënga Magjike 2019”

10 muaj më parë

Këngëtarja nga Shqipëria, Eneda Tarifa, ka arritur të marrë maksimumin e pikëve për t’u shpallur fituese e festivalit “Kënga Magjike” me këngën e saj “Ma Zgjat Dorën”.

Ky rezultat erdhi pasi u grumbulluan votat e këngëtarëve pjesëmarrës në festival, jurisë profesionale dhe ato të publikut.

Në vend të dytë u radhit Fifi me baladën e saj “Marova,  ndërkaq në atë të tretin, Anxhela Peristeri me këngën “Dikush i imi”.