15:37, 24 Tetor 2018

Në Info Magazine të Klan Kosovës për herë të parë pas më shumë se gjashtë muajsh flet Dalibor Jevtiq, zëvndëskryeministër i Qeverisë së Kosovës.

Në intervistën me gazetarin Besnik Tahiri ai do të flas për Ushtrinë e Kosovës, korrigjimin e kufijve, dialogun dhe tema të tjera aktuale.

Jevtiq ka dhënë edhe një detaj interesant rreth vizitës së Marko Gjuriqit në Kosovë gjatë marsit kur edhe ai u arrestua për shkak se hyri ilegalisht në vendin tonë.

Ai ka thënë se kishte pasur një thirrje nga kryeministri Ramush Haradinaj i cili i kishte thënë që Gjuriq të mos vinte në Kosovë.

Ministri serb për Kthim dhe Komunitete gjithashtu ka bërë me dije se kjo nuk ka qenë hera e parë që shefi i Zyrës Serbe për Kosovën, Marko Gjuriq kishte hyrë ilegalisht në veri të Kosovës.

Se çka i tha Jevtiqit, zëvendësndihmës sekretari amerikan, Matthew Palmer mësojeni në  orën 17:30 në Info Magazine.

Mos e humbisni!

 

Konkurs Pune

Lexo më shumë