Ekskluzive: Abrashi dhe Gecaj shkojnë në veri (VIDEO) - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ekskluzive: Abrashi dhe Gecaj shkojnë në veri (VIDEO)

NULL NULL
01/10/2015

Ministri i Punës dhe Mirëqënies Sociale, Arban Abrashi, së bashku me zëvendës Ministrin e Administrimit të Pushtetit Lokal, Bajram Gecaj, e kanë vizituar sot komunës e Leposaviqit.

Në një ndër vizitat e rralla në veri të zyrtarëve qeveritarë, ata takuan kryetarin e kësaj komune Dragan Jabllanoviq.

Ky i fundit ka thekusar se kanë nevojë për ndihmë nga Prishtina, ndërsa Abrashi e Gecaj në këtë takim thanë se po arrihet që pak e nga pak të integrohet veriu.

 

Kronikën më të zgjeruar rreth kësaj vizite mund ta ndiqni ekskluzivisht në edicionin e lajmeve të orës 20:00 në Klan Kosova.