10:06, 8 Prill 2020

Edhe një infermiere e Klinikës Infektive është konfirmuar pozitiv për Covid-19, duke e çuar në pesë numrin e të infektuarve brenda hospitalor.

Klinika Infektive e QKUK-së ka njoftuar se pesë infermieret e infektuara me Covid -19 janë në gjendje të mirë shëndetësore, njofton Klan Kosova.

Dy prej tyre janë në vetizolim dhe tri infermiere janë të hospitalizuara në klinikë, prej të cilave njëra ka rezultuar negativ në dy mostrat e fundit dhe është liruar në shtëpi.

 

 

Konkurs Pune

Lexo më shumë