Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Drunjtë e famshëm të “Game Of Thrones” do të shkatërrohen

NULL NULL
14.11.2023 18:26

Një numër drunjsh në Irlandën Veriore që ishin shfaqur në serinë e famshme, “Game Of Thrones”, do të shkatërrohen.

Gardhet e Errëta, siç ato njihen, e që janë një tunel drunjsh ahu afër Armoyt në Country Antrim, u bënë pikë shumë e frekuentuar turistike pasi që u panë në disa skena të serisë së lartpërmendur, na kudër të asaj që njihej si Rruga e Mbretit (King’s Road).

Ndërkaq tani, Departamenti i Infrasturkturës e ka konfirmuar për BBC News të hënën që për shkaqe sigurie shumë drunj do të hiqen për shkak që janë në gjendje të keqe dhe mund të paraqesin rrezik për njerëzit që kalojnë andejpari.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.