Demonstrim live, për vetë-ekzaminim e kancerit të gjirit - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Demonstrim live, për vetë-ekzaminim e kancerit të gjirit

NULL NULL
03.05.2015 14:22

Në një transmetim direkt në një prej televizioneve britanike, doktori Hillary Jones me ndihmën e një vullentareje ka demostruar para publikut procedurën e vetë-ekzaminimit për kancerin e gjirit.

Ai është shprehur që e rëndësishme për ekzaminimin e kancerit të gjirit, është që  femra të jetë e vetëdijshme për gjoksin e saj.

“Prekeni dhe shiheni gjoksin tuaj ? Ka ndryshuar gjë ? Ky është çelësi?”- është shprehuar ai i shqetësuar për numrin e madh të femrave të diagnostifikuara me kancer të gjirit