Del në shitje shtëpia ku u xhirua horrori “Nightmare on Elm Street” (FOTO)

Del në shitje shtëpia ku u xhirua horrori “Nightmare on Elm Street” (FOTO)

NULL NULL
1 month më parë

Shtëpia ikonike nga “A Nightmare on Elm Street” ka dalë në shitje për 3.250.000 dollarë.

Shtëpia simpatike me tre dhoma gjumi e vendosur në lagjen Spaulding Square të Los Angeles është shumë ndryshe nga prona e shkatërruar e paraqitur në filmin e vitit 1984 në fotot që reklamojnë atë të përmirësuar.

Shtëpia e stilit kolonial holandez e ndërtuar në vitin 1919 do të pranojë oferta deri në mesnatën e Halloween, sipas Los Angeles Times, transmeton Klankosova.tv.

Drejtoresha e “Hustlers and Seeking a Friend for the End of the World”Lorene Scafaria e bleu shtëpinë në vitin 2013 për 2.1 milionë dollarë, por një pronare e mëparshme kujtoi energjinë rrëqethëse të shtëpisë jo shumë kohë pasi e bleu atë disa vjet më parë.

Angie Hill e bleu shtëpinë në vitin 2008 për 1.15 milion dollarë dhe kaloi një vit duke rinovuar pronën.

Fillimisht, shtëpia kishte një ngjashmëri më të madhe me versionin e prishur dhe botën e ëndrrave të Freddy sesa shtëpia periferike me diell origjinale që shfaqet në filmat e hershëm.

Old friend! Krueger waves his lethal hand at the camera as he poses outside the house

Creepy: The home pictured in the epic slasher film A Nightmare on Elm Street

Welcome to Elm Street! The home still looks nearly identical to as it did when it was film for the slasher movie - minus the shambles