Dalin pamje nga takimi i Kurtit me Erdoganin - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Dalin pamje nga takimi i Kurtit me Erdoganin

NULL NULL
03.02.2023 18:06

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, ka pritur në takim kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, në pallatin Vahdettin në Stamboll.

Pas takimit, Kurti e Erdogan do të ketë edhe një konferencë për media, ka bërë të ditur Zyra e Kryeministrit, transmeton Klankosova.tv.

Bashkë me Kurtin, për në Turqi kanë udhëtuar edhe ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, dhe ish-kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka.