Çitaku falenderon Grenellin për mbështetjen e SHBA-së në dialog

Çitaku falenderon Grenellin për mbështetjen e SHBA-së në dialog

1 muaj më parë

Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku, e ka falenderuar të përzgjedhurin e Shtëpisë së Bardhë për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, për mbështetjen që po i ofrohet procesit të dialogut.

Grenell përmes një shkrimi në Tëitter ka bërë të ditur se më 2 shtator do të takohen liderët e Kosovës dhe Serbisë në Shtëpinë e Bardhë, njofton Klan Kosova.

Ndërsa ambasadorja Çitaku e ka falenderuar Grenellin për mbështetjen amerikane.

“Faleminderit që kombet e lira dhe demokratike gjithmonë mund të mbështeten në Shtetet e Bashkuara të Amerikës”.

klankosova.tv