Chelsea pas tri barazimeve rresht, pëson humbje nga vendi i fundit në Premier League - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Chelsea pas tri barazimeve rresht, pëson humbje nga vendi i fundit në Premier League

NULL NULL
18.02.2023 18:09

Sothamptoni ka shënuar fitore të madhe ndaj Chelseat, me rezultat minimal 1-0, në kuadër të xhiros së 24-të në Premier League.

Golin e vetëm dhe të fitores e shënoi James Ëard-Proëse, në minutën e 45’.

Më gola nuk prodhoi kjo ndeshje, ani se Chelsea u mundua deri në fund të takimit.

Southamptoni edhe pas fitores mbetet në vendin e fundit me 18 pikë të grumbulluara nga 23 ndeshje. /Klankosova.tv.