Chelsea kalon në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, mposht Dortmundin - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Chelsea kalon në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, mposht Dortmundin

NULL NULL
07.03.2023 23:07

Chelsea ka kaluar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, pasi e mposhti Borussia Dortmundin, me rezultat 2-1, në dy takimet.

Golin e parë në ndeshje e ka shënuar Raheem Sterling, në minutën e 43’, me këtë rezultat u mbyll pjesa e parë.

Në pjesën e dytë, Chelsea shënoi edhe njëherë me anë të Kai Havertz, në minutën e 53’, pasi ishte i saktë nga penalltia. Më kjo ndeshje nuk prodhoi gola dhe u mbyll me këtë rezultat në të mirë të Chelseat.

Ndryshe, shorti për çerekfinalet do të hidhet më datën 17 mars.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

lajme të ngjashme