Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Burri dënohet me burgim të përjetshëm për vrasjen e djalit të tij katërmuajsh

NULL NULL
21.11.2023 16:44
Reece Kelly

Një burrë është dënuar me burgim të përjetshëm dhe duhet të vuajë të paktën 18 vjet burg për vrasjen e djalit të tij të vogël katërmuajsh.

Reece Kelly, 31-vjeçar nga Workington, Cumbria, mohoi çdo përfshirje në vdekjen e Dallas Marc Kelly pasi foshnja vdiq nga një dëmtim traumatik në kokë në tetor 2021.

Megjithatë, ai ndryshoi historinë e tij në gjyq dhe u deklarua fajtor për vrasjen e djalit të tij, raporton Skynews, transmeton Klan Kosova.

Ai pranoi se kishte tronditur Dallasin, por pretendoi se nuk kishte ndërmend t’i shkaktonte dëm serioz ose vdekje.

Juria nuk e besoi atë dhe ai u shpall fajtor për vrasjen e foshnjës në fillim të këtij muaji pas një gjyqi dy-javor.

Ai u dënua gjithashtu për mizori ndaj fëmijëve – ashtu si edhe nëna e Dallasit, Georgia Wright, 23-vjeçare, e cila u burgos për tre vjet.

Ajo u shpall e pafajshme për shkaktimin ose lejimin e vdekjes së një fëmije.

georgia wright

Një patolog zbuloi se Dallasi kishte gjakderdhje mbi trurin dhe sytë e tij – shpesh të lidhura me lëndime të qëllimshme në kokë.

Ai gjithashtu kishte mavijosje në majën e gishtit dhe në gjoks, në përputhje me shtrëngimin dhe gjashtë brinjë të thyera.

Pesë prej tyre u tha se ishin shkaktuar rreth kohës së vdekjes së tij dhe nuk ka gjasa të ishin shkaktuar nga CPR.

Thyerja tjetër ishte e moshës rreth gjashtë deri në 12 javë, sipas patologut, i cili tha se nuk kishte asnjë sëmundje natyrale që mund të kishte shkaktuar vdekjen e tij, e cila erdhi si pasojë e një dëmtimi në kokë.

Asnjë nga prindërit e djalit nuk mund të shpjegonte brinjët e tij të dëmtuara dhe ekspertët që ekzaminuan Dallasin thanë se të gjitha lëndimet e tij ishin në përputhje me dridhjet e forta.

Mjekët ndihmës morën pjesë pasi Kelly thirri një ambulancë në orën 12:25 më 19 tetor 2021 për të thënë se Dallasi nuk po merrte frymë.

Nëna e fëmijës ishte në punë në atë kohë, pasi kishte lënë Kellyn për t’u kujdesur për të.

Mjekët e ndihmës së shpejtë dhanë ndihmën e parë në vendngjarje dhe Dallas u dërgua në spital, por ai vdiq në orën 20:40.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.