Arrestohet rreshteri i policisë, dyshohet se keqpërdori detyrën - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Arrestohet rreshteri i policisë, dyshohet se keqpërdori detyrën

NULL NULL
22.05.2023 17:21
policia

Një polic me gradën e rreshterit është arrestuar.

Ai dyshohet se e ka keqpërdorur detyrën zyrtare.

I dyshuari është ndaluar për 48 orë.

“Hetuesit e IPK-së pritet të ndërmarrin edhe veprime të tjera hetimore lidhur me këtë rast në konsultim të vazhdueshëm me prokurorin përgjegjës në përputhje me autorizimet ligjore të IPK-së dhe Kodit të Procedurës Penale”, thuhet në njoftimin e IPK-së përcjell Klankosova.tv