Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Arrestohen pesë persona të dyshuar për grabitjen me maska në një pompë të derivateve

NULL NULL
25.06.2024 17:25
arrestohet i dyshuari
Foto: Ilustruese

Pesë persona janë arrestuar si të dyshuar për grabitjen e 1 qershorit të këtij viti me maska në Stanovc të Vushtrrisë në një pompë të derivateve.

Në njoftimin e policisë thuhet të dyshuarit akuzohen për veprën penale “Grabitje”.

“Arrestimi i  të dyshuarve është bërë në bazë të dyshimeve të arsyeshme, pasi të njëjtit  dyshohen se me datën 01 qershor 2024, në fshatin Stanovc të  Vushtrrisë,  të maskuar e nën kërcënimin e armës  (thikë) kanë hyrë në pompën e derivateve  ku viktimës i kanë grabitur një shumë të parave”.

“Rrjedha e zgjeruar hetimore është zhvilluar në lokacione të ndryshme përfshirë qytete tjera  në Republikën  e Kosovës, me ç’rast  janë realizuar edhe kontrolle në lokacione të ndryshme dhe në shtëpitë e të dyshuarave, ku në cilësi të provave janë sekuestruar prova materiale të nevojshme që ndërlidhen me veprën penale të grabitjes”, thuhet  në njoftim. /Klankosova.tv

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.