Arabët: 22 milionë euro për ndërtimin e një spitali - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Arabët: 22 milionë euro për ndërtimin e një spitali

NULL NULL
14/06/2015
Presidentja e Kosovës i pret në takim sot një delegacion të Emirateve të Bashkuara Arabe me të cilët do të nënshkruhet marrëveshja 22 milionë euro për ndërtimin e spitalit.

Zyra për media e Presidencës ka njoftuar se vizita e delegacionit të Emirateve të Bashkuara Arabe vjen pas nënshkrimit të marrëveshjes së një donacion prej mbi 22 milionë euro për ndërtimin e një spitali të ri Pediatrik-Kirurgjik në kuadër të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës.

Pas takimit, Presidentja dhe delegacioni i EBA-së do të vizitojnë vendin ku do të ndërtohet spitali i ri Pediatrik-Kirurgjik.