Ambasadori amerikan në Serbi: Po bëjmë presion ndaj Prishtinës për aksionin, të merret përgjegjësi

Ambasadori amerikan në Serbi: Po bëjmë presion ndaj Prishtinës për aksionin, të merret përgjegjësi

NULL NULL
2 days më parë

Ambasadori i SHBA-së në Serbi, Anthony Godfrey, është shprehur se aksioni i së mërkurës i Policisë së Kosovës në veri është përcjell me kujdes.

Ai për Novosti ka thënë se SHBA është duke bërë presion ndaj Prishtinës dhe që presin që të merret përgjegjësi!

“Jam në kontakt me kolegët në Prishtinë dhe Ambasadorët e QUINT në Beograd. Po bëjmë presion ndaj Prishtinës dhe presim që njerëzit të marrin përgjegjësi për aksione të tilla”, citohet të ketë thënë ai.

“Ka mundësi që duhet të përdoren për të bërë progres. Çështjet e pazgjidhura gjatë po shtyhen dhe, jo është më keq”.