Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ambasadori amerikan në Serbi: Po bëjmë presion ndaj Prishtinës për aksionin, të merret përgjegjësi

NULL NULL
14.10.2021 10:37

Ambasadori i SHBA-së në Serbi, Anthony Godfrey, është shprehur se aksioni i së mërkurës i Policisë së Kosovës në veri është përcjell me kujdes.

Ai për Novosti ka thënë se SHBA është duke bërë presion ndaj Prishtinës dhe që presin që të merret përgjegjësi!

“Jam në kontakt me kolegët në Prishtinë dhe Ambasadorët e QUINT në Beograd. Po bëjmë presion ndaj Prishtinës dhe presim që njerëzit të marrin përgjegjësi për aksione të tilla”, citohet të ketë thënë ai.

“Ka mundësi që duhet të përdoren për të bërë progres. Çështjet e pazgjidhura gjatë po shtyhen dhe, jo është më keq”.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.