Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ambasada amerikane nis shtëpinë e re

NULL NULL
05.05.2015 10:54
Sot në Prishtinë është vënë gurëthemeli i objektit të ri të Ambasadës Amerikane .

Është vënë gurëthemeli i objektit të ri të Ambasadës Amerikane në Prishtinë.

Në këtë ceremoni morrën pjesë edhe presidentja e vendit, Atifete Jahjaga, kryeministri, Isa Mustafa si dhe kryeparlamentari, Kadri Veseli.

Me këtë rast, Jahjaga ka thënë se ka nderin që merr pjesë në përurimin e këti objekti.

“Bashkërisht bashkuam forcat për lirin e vendit e pavarësi për kundër shumë vështirësive”, ka thënë e para e shtetit..

Ndryshe, shtëpia e re e përfaqësisë diplomatike amerikane në Kosovë me hapësirë prej 5 hektarësh do të kushtojë 250 milionë euro, ndërkaq në të do të punësohen 700 punëtorë.

 

 

 

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.