Alban Hyseni i VV-së po prin në Gjilan, Lutfi Haziri i dyti

Alban Hyseni i VV-së po prin në Gjilan, Lutfi Haziri i dyti

NULL NULL
2 months më parë

Alban Hyseni i Vetëvendosjes po prin në Gjilan me 44.7 % të votave krahasuar me Lutfi Hazirin e LDK-së që ka 43.9 %.

Me rezultatet e numëruara deri tani del se Gjilani do të shkojë në balotazh me një garë të nxehtë mes LDK-së që pretendonte se do ta marrë këtë komunë në raund të parë dhe Vetëvendosjes që e ka pasë synim të rëndësishëm këtë komunë të madhe.

Deri tani në Gjilan janë numëruar 73.04 % të votave, njofton Klankosova.tv.