Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Akil Gjakova, zgjidhet sportisti më i mirë i vitit

NULL NULL
21.02.2024 22:30
akili gjakova eju

Xhudisti kosovar Akil Gjakova e ka fituar për herë të katërt çmimin e sportistit më të mirë të vitit në Kosovë.

Çmimi është ndarë nga Komiteti Olimpikë në ceremoninë e “Laureatët  e Vitit 2023”.

Përkundër lëndimeve gjatë vitit 2022, Gjakova u rikthye furishëm në vitin që po lëmë.

“Unë me trajnerin tim dhe me shoqet e klubit me shumë përkushtim kemi me u mundu me pru në piedestal më të lartë në Lojërat Olimpike”, u shpreh Gjakova.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.