0:16, 26 Mars 2020

Pas votimit të deputetëve për rrëzimin e Qerverisë, Ministri në detyrë i Infrastrukturës e Ambientit, Lumir Abdixhiku, ka bërë një shkrim të gjatë në llogarinë e tij të Facebook-ut.

Ai shprehet se ka abstenuar nga procesi politik i ditëve të fundit për shkak se e ka konsideruar që beteja për jetë në orët më të vështira të shtetit i mbizotëronte të gjitha.

Abdixhiku po ashtu i siguroi të gjithë qytetarët tanë që kanë mbetur nëpër shtetet ndërkombëtare për shkak të mbylljes së kufijve se “do të kthehen të gjithë sepse ka një plan të mirë” dhe se duhet të rrinë të qetë sa i përket këtij shqetësimi.

Ministri në detyrë falënderoi gjithë bashkëpunëtorët e tij për punën e kryer deri më sot dhe se tani do që t’i kthehet dy vajzave të tij, të cilët deklaron se ka kohë që i ka lënë pas.

Të dashur qytetarë të vendit tim,Sot përfundoi udhëtimi im i shkurtë në Ministri të Infrastrukturës dhe Ambientit….

Publiée par Lumir Abdixhiku sur Mercredi 25 mars 2020

Konkurs Pune

Lexo më shumë