450 grante me vlerë 14 milionë euro për Ballkanin Perëndimor, 2 milionë për Kosovën (VIDEO) - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

450 grante me vlerë 14 milionë euro për Ballkanin Perëndimor, 2 milionë për Kosovën (VIDEO)

NULL NULL
nga Enis Reçica 1 week më parë

Sot në Kosovë prezantohet mundësia e aplikimit për të fituar grante për shoqërinë civile të financuara nga Norvegjia në kuadër të projektit Smart Ballkans.

Menaxherja e projektit për Kosovë dhe Shqipëri, Kedia Lika, në rubrikën “Sytë 7” tw emisionit të mëngjesit në Klan Kosova, tha se ky projekt përfshin të gjitha vendet e Ballkanit Perëndimor, ku do të ndahen 450 grante, me vlerë totale 14 milion euro.

Sipas saj, për Kosovën janë paraparë rreth 80 grante, me vlerë totale në 2 milion euro.

Lika, në Klan Kosova shtoi se projektet që do përkrahen kanë të bëjë me sigurinë, stabilitetin dhe qeverisjen e mirë, tema këto të ndjeshme në shtetet e Ballkanit Perëndimor.