10 vendet që duhet vizituar në Paris për të rënë në dashuri me qytetin - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

10 vendet që duhet vizituar në Paris për të rënë në dashuri me qytetin

NULL NULL
13/08/2019

Parisi është një qytet i ëndrrave për shumë njerëz dhe vendi më i zakonshëm për të zhvilluar disa ditë vizite duke u kthyer pas në histori.

Nëse do të duhej të zgjidhnit dhjetë vende, këtu janë ato që ju rekomandojmë të vizitoni në Paris. Shkoni atje dhe bini në dashuri me qytetin, njofton Klan Kosova.

Kulla e Eiffel

Katedralja Notre Dame 

Muzeu i Luvrit

Champs Elysées / Arc of Triumph

Lundrimi në lumin Sena

Montmartre

Pallati i Versajës

The Latin Quarter – Parku i Luxembourgut

Moulin Rouge

Disneyland Paris