Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

10 mijë euro shpërblim për Sigal Prishtinën

NULL NULL
04.05.2015 17:11
Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Shala, priti sot lojtarët dhe drejtuesit e Sigal Prishtinës, të shoqëruar edhe nga kryetari i Federatës së Basketbollit, Erolld Belegu.

Ministri Shala e përgëzoi skuadrën e Sigal Prishtinës, trajnerët dhe gjithë stafin për suksesin historik, titullin e kampionit të Ligës Ballkanike në basketboll.

“Kjo është një e arritur e jashtëzakonshme, që dëshmon se sporti kosovar ka cilësi të dallueshme, ndaj jemi të përkushtuar për ta përkrahur”.

Ai u zotua se MKRS-ja do të jetë afër sportistëve të Kosovës dhe do të ndihmojë sportin në afrimin, avancimin dhe njohjen e tij sa më të gjerë në arenën ndërkombëtare.

Ministri Shala, me këtë rast, nëpërmjet një Memorandum Bashkëpunimi me Klubin e Basketbollit Sigal Prishtina, për suksesin e arritur, shpërbleu klubin me 10 mijë euro.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.