Zyrtarja shtatzënë e Gjykatës së Apelit bllokohet për rreth 1 orë në ashensor (FOTO)

Zyrtarja shtatzënë e Gjykatës së Apelit bllokohet për rreth 1 orë në ashensor (FOTO)

NULL NULL
2 weeks më parë

Një zyrtare shtatzënë ka mbetur e bllokuar për 50 minuta në ashensorin e Gjykatës së Apelit.

Këtë, për Klankosova.tv, e ka konfirmuar zëdhënësi i Gjykatës së Apelit, Nusret Arifi, teksa ka treguar se ajo është bashkëpunëtore profesionale në Gjykatë.

“Gjendja shëndetësore është e stresuar, rreth 50 minuta ka ngelur në ashensor. Për ta nxjerrë është dashur të thyhet një pjesë e murit,” u shpreh Arifi.

Ai tregoi se zyrtarja ishte vetëm kur u bllokua dhe se është dashur të intervenojnë edhe zjarrfikësit për ta liruar.

Ndërsa ka shkuar edhe ndihma e shpejtë në Gjykatë, pasi që e njëjta ka marrë trajtim mjekësor.