Zyrtarët ukrainas: 436 trupa u zhvarrosën në Izyum, 30 kishin shenja torture - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Zyrtarët ukrainas: 436 trupa u zhvarrosën në Izyum, 30 kishin shenja torture

NULL NULL
23/09/2022

Zyrtarët ukrainas thonë se 436 trupa janë zhvarrosur nga një vend varrimi masiv në qytetin lindor të Izyum, ku 30 prej trupave kishin shenja të dukshme torture.

Guvernatori i rajonit të Kharkiv, Oleh Synyehubov dhe shefi i policisë, Volodymyr Tymoshko, u thanë gazetarëve në Izyum se tre varre të tjera janë gjetur në zonat e rimarrë nga forcat ukrainase në një kundërofensivë këtë muaj, raportoi AP.