12:55, 27 Qershor 2019

Zyrtarët gjermanë pohojnë se kancelarja gjermane Angela Merkel është në gjendje të mirë shëndetësore dhe do të jetë pjesë e Samitit të G20-ës ashtu siç është planifikuar.

Kështu kanë bërë të ditur zyrtarë të Qeverisë së Gjermanisë, ndërsa pohojnë se Angela Merkel pas pak pritet të nis udhëtimin e saj për në Osaka të Japonisë, njofton Klan Kosova.

Sipas Shtëpisë së Bardhë, presidenti amerikan Donald Trump si dhe kancelarja gjermane Angela Merkel do të kenë një takim bilateral në mëngjesin e së shtunës.

 

Angela Merkel me dridhje të pakontrollueshme për herë të dytë brenda nëntë ditësh (VIDEO)

Konkurs Pune

Lexo më shumë