Zyrtare: KB Prishtina përforcohet me Aliouen Tew

Zyrtare: KB Prishtina përforcohet me Aliouen Tew

NULL NULL
2 months më parë

Klubi i Basketbollit, Prishtina ka njoftuar se është përforcuar me francezin Aliouen Tew, njofton Klankosova.tv.

Tew luan në pozitën qendër.

Francezi sezonin e kaluar ishte pjesë e Kolegjit Niagara në SHBA.

“Aliouen Tew vjen nga Franca, është 29 vjeçar, i gjatë 206cm dhe luan në pozitën qendër. Ishte pjesë e Kolegjit Niagara në SHBA. Karrierën profesionale e vazhdoj në shumë liga si në Zvicër, Katar, Francë, Angli dhe se fundmi në Spanjë tek ekipi Melilla që garon në Leb Gold”, thuhet në njoftimin e plot të Klubit të Prishtinës.