Zjarri mbyll aeroportin e Romës - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Zjarri mbyll aeroportin e Romës

NULL NULL
07/05/2015
Zjarri ka bërë që të anulohen numër i madh fluturimesh.

Zjarri që ka përfshirë aeroportin Fiumicino të Romës, në terminalin numër 3 të fluturimeve ndërkombëtare, ka detyruar anulimin e fluturimeve në këtë terminal.

Zjarrfikësit që kanë punuar për orë të tëra për shuarjen e flakëve, sipas të dhënave të mediave, kanë arritur t’i vënë ato nën kontroll rreth orës 7 të mëngjesit.

Në kuadër të fluturimeve të anuluara shkaku i këtij zjarri, përfshihen edhe fluturimet e linjës Tiranë-Romë.

Megjithatë, thuhet se zjarri është vënë nën kontroll dhe aeroporti po shkon gradualisht drejt rihapjes.

Pasojat e zjarrit janë ndjerë në të gjithë trafikun ajror të Italisë, për të mos folur për dëmet materiale të shkaktuara.

 

https://www.youtube.com/watch?v=uf7DIUKVDCo