Zhegrova mund të transferohet te Milani? - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Zhegrova mund të transferohet te Milani?

NULL NULL
19.05.2023 18:14

Milani është duke kërkuar transferime për t’u përforcuar për sezonin e ardhshëm. Një nga lojtarët që mund të zbarkojë në “San Siro” mund të jetë edhe sulmuesi kosovar Edon Zhegrova, i cili aktualisht luan te Lille në Ligue 1.

Gazetari dhe drejtori i futbollit në Artmotion, Arlind Sadiku gjatë së premtes ka shkruar se “San Siro” do të jetë shtëpia e dytë prej njërit prej futbollistëve të Kombëtares së Kosovës.

Sipas mediumit të afërt me Milani, Milannews.it, thotë se lojtari në fjalë është Edon Zhegrova, i cili ishte i lidhur me shumë ekipe gjatë afateve të kaluara të transferimeve.

Zhegrova para rreth një viti u transferua te klubi francez nga Baseli, për rreth shtatë milionë euro. /Klankosova.tv.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.