Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Zgjedhjet në veri, Rashiq: Serbët e Kosovës po përdoren nga një regjim autokrat

NULL NULL
26.04.2023 11:51
Nenad Rashiq
Foto: Arkiv

Ministri për Kthim dhe Komunitete, Nenad Rashiq, ka folur për zgjedhjet e 23 prillit që u mbajtën këtë të diel në komunat veriore të vendit.

Ai, në një konferencë për media pas mbledhjes së qeverisë, ka thënë se tani është arritur vetëm një zgjidhje e përkohshme.

“E dini se në cilindo sistem nuk preferohet që 2 ose 3 përqind e njerëzve të votojnë në një proces demokratik”.

“Është një planifikim, në vazhdimësi po bëhet keqpërdorimi i serbëve në Kosovë nga një regjim autokrat, i cili i përdor serbët si mjet për arritjen e qëllimeve të veta”, ka thënë Nenad./Klankosova.tv

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.