13:39, 23 Shtator 2017

Behgjet Pacolli, zëvendëskryeministër i parë dhe ministër i Punëve të Jashtme, ka dalur publikisht në nbështetje të kancelares gjermane, Angela Merkel, një ditë para zgjedhjeve që pritet të mbahen në Gjermani, njofton Klan Kosova.

Pacolli ka shkruar në Facebook e Tëitter, në shqip e anglisht, se i uron fat Merkelit dhe se zgjedhjet në Gjermani janë të rëndësishme për shtetin gjerman, por jo vetëm.

“Nesër është një ditë e rëndësishme për Gjermaninë dhe BE. Dëshiroj më të mirën për popullin gjerman. Gjithashtu i uroj fat, kancelarës Merkel”, shkruan Pocolli.

klankosova.tv

Konkurs Pune

Lexo më shumë