Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Zelensky: Shkatërrimi i digës nuk do ta pengojë kundërsulmin tonë

NULL NULL
06.06.2023 19:47
Volodymyr Zelensky

Shkatërrimi i digës në Kakhovka nuk do të ndikojë në përpjekjet e Ukrainës për të rimarrë territorin e saj, sipas presidentit Volodymyr Zelensky.

“Përfundimi kryesor është se shpërthimi ishte i qëllimshëm, por armiku veproi në mënyrë kaotike duke lejuar që pajisjet e tij të përmbyten. Në të njëjtën kohë, plasja e digës nuk do të ketë efekt në aftësinë e Ukrainës për të rimarrë territorin e saj”, tha Zelensky, shkruan Skynews, përcjell Klankosova.tv

Ndërkaq Rusia ka akuzuar Ukrainën për granatimin e digës – megjithëse ekspertët thonë se kjo nuk do të kishte gjasa.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.