Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Zelensky: Dy avionë rusë janë rrëzuar në rajonin e Zaporizhias

NULL NULL
25.05.2023 22:51

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, ka bërë të ditur kanë rrëzuar dy avionë rusë.

Zelensky ka thënë se avionët ishin të tipit “SU” dhe se rrëzimi i tyre është bërë në rajonin e Zaporizhzhias, shkruan Sky Neës, transmeton Klankosova.tv.

Tutje, presidenti ukrainas tha se rrëzimi i avionëve është bërë nga Garda Kombëtare e Ukrainës.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.