14:00, 17 Shtator 2019

Shkaku i vdekjes së Ric Ocasek, është bërë i ditur.

Këngëtari dhe kitaristi i bendit “The Cars” vdiq nga zemra, transmeton Klan Kosova.

Sipas TMZ, ai vdiq nga sëmundja kardiovaskulare. Kjo do të thotë se ai kishte sëmundje të zemrës të shkaktuar nga presioni i lartë i gjakut.

Mënyra e tij e vdekjes, renditet si e natyrshme.

Siç edhe u raportuar, këngëtari u gjet i vdekur të dielën në New York.

Ric ishte i njohur për zërin e tij të veçantë. Ai ishte 75 vjeç.

 

Konkurs Pune

Lexo më shumë