''Zbulohet'' sekreti i të jetuarit përgjithmonë - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

”Zbulohet” sekreti i të jetuarit përgjithmonë

NULL NULL
01/10/2015

Se është gjetur sekreti i frymës së përjetshme, llogaritet të dëshmoi një shkencëtar rus.

Ky i fundit mendohet se ka gjetur sekretin e të jetuarit përgjithmonë duke injektuar veten me bakteret 3.5 milionë vjecare, përcjellë Klan Kosova.

Kështu Anatoli Brouchkov, 58 vjecar, tregoi për metro se ndjehet i shëndetshëm dhe më i fortë pas marrjes së ‘’eliksirit të jetës’’.

Megjithatë, sipas tij që nëse të tjerët dëshirojnë të provojnë një veprim të tillë, duhet të presin ngase është ende herët për të provuar dicka të ngjajshme të veçantë, sepse Brouchkov ndihet sikur ka sakrifikuar vetën e tij për të provuar dicka të vlefshme.

Ky i fundit thuhet se zbuloi një nga bakteriet e quajtura Bacillus F, e cila njihet për të mbajturit të gjallë edhe një shtresë të trashë nënujore të tokës për miliona vjet, transmeton Klan Kosova.