Zaev: Shqiptarët e "Monstras" , të pafajshëm - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Zaev: Shqiptarët e “Monstras” , të pafajshëm

NULL NULL
27/05/2015

Lideri i Lidhjes Socialdemokrate opozitare të Maqedonisë Zoran Zaev,ka thënë se shtatë shqiptarët e Maqedonisë që janë dënuar për rastin e ashtuquajtur ,  “Monstra” janë të pafajshëm.

Ai këto deklarata i dha në një intervistë për gazetën gjermane “Die Zeit”,

Lideri i opozitës maqedonase ka theksuar se zbulimi i së vërtetës për vrasjen e pesësfishtë të para tri viteve, mund të nxisë përplasje në Maqedoni, që sipas tij “mund të ketë edhe viktima”.

“Për këtë arsye për momentin po zhvillojmë biseda intensive me komunitetin shqiptar, që të gjendet një mënyrë për ta penguar atë reagim. Ai, megjithatë, nuk pret që të përsëritet konflikti i vitit 2001 dhe vlerëson se populli është i bashkuar.” tha lideri opozitar maqedonas.