Ymeri: Republika po copëtohet e territori po cungohet - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ymeri: Republika po copëtohet e territori po cungohet

NULL NULL
16/12/2015

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, në fjalën e tij në manifestimin e organizuar në Pejë nga opozita kundër marrëveshjeve për Asociacionin dhe Demarkacionin është shprehur  se Republika po copëtohet .

“Jemi të vetëdijshëm pse kemi dalë. Republika po copëtohet e territori po cungohet. Politikanët kanë ditur të dorëzohen e të rehatohen në kurriz të Kosovës, populli nuk është dorëzuar asnjë herë,  205 mijë qytetarë e kanë nënshkruar peticionin kundër marrëveshjeve,” ka thënë Ymeri në fjalimin e tij.