Yll Buleshkaj: Kosova kamion në Evropë për deklarimin elektronik të pasurisë (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Yll Buleshkaj: Kosova kamion në Evropë për deklarimin elektronik të pasurisë (VIDEO)

NULL NULL
01.04.2023 12:49
Yll Buleshkaj

Drejtori i Agjencisë për Parandalimin e Korrupsionit, Yll Buleshkaj, ka treguar se mbi 90 përqind e dokumentacionit për deklarim të pasurisë është bërë përmes aplikacionit elektronik që ka qenë në funksion për herë të parë.

Ai në emisionin Portofol në Klan Kosova FM ka thënë se Kosova kalon vendet e rajonit dukshëm në këtë aspekt.

“E kemi përgjigjen më të mirë në rajon dhe Evropë për funksionimin e deklarimit elektronik. Asnjë vend nuk ka kaluar 70 përqind me herën e parë, ne jemi mbi 90 përqind”, është shprehur ai.

“Jemi kamion në Evropë për futjen në funksionin të aplikacionit. Edhe kualiteti i të dhënave ka qenë i mirë”.

Buleshkaj ka thënë se si agjensi vitin e kaluar kanë trajtuar 212 raste, duke anuluar vendime të rëndësishme, ku është dyshuar se ka pasur konflikt interesi.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.