Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Vuçiqit i shkruajnë Macroni, Scholzi e Meloni në prag të takimit të së hënës

NULL NULL
25.02.2023 20:57
Vucic Macron Scholz

Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i kanë shkruar tre liderë evropianë, ai i Francës, i Gjermanisë dhe ajo e Italisë.

Krejt kjo në prag të takimit të së hënës së 27 shkurtit në Bruksel me kryeministrin Albin Kurti.

Siç ka raportuar sot transmetuesi publik i Serbisë RTS, në presidencën serbe ka arritur një letër e nënshkruar nga presidenti francez Emmanuel Macron, kancelari gjerman Olaf Scholz dhe kryeministrja italiane, Giorgia Meloni, transmeton Klankosova.tv.

Përmbajtja e letrës nuk është bërë e ditur, por se sipas RTS-së, ajo do të bëhet publike gjatë ditës së nesërme.

Kujtojmë se më 27 shkurt, në Bruksel pritet të takohen Kurti me Vuçiqin, ku gjithashtu pritet të nënshkruhet propozimi evropian. /Klankosova.tv

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.