13:36, 16 Korrik 2019

Presidenti Aleksandar Vuçiq tha sot se takimi i ardhshëm i Beogradit dhe Prishtinës, i organizuar nga presidenti francez Emmanuel Macron, ka gjasa të ndodhë në shtator.

“Unë besoj se një lloj vazhdimi i Berlinit, domethënë Parisi, do të jetë në shtator ” i tha Vuçiq gazetarëve pas një takimi që bashkë me homologun e tij francez zhvilluan me të rinjtë nga rajoni, transmeton Klan Kosova.

Kreu i shtetit theksoi mes tjerash se Macron e kupton rëndësinë e problemit në lidhje me Kosovën dhe se gjërat nuk mund të zgjidhen në mënyrë që askush të mos devijojë nga asgjë.

“Kërkova ndihmë nga ai për të kuptuar se kjo nuk mund të zgjidhet në mënyrën që secili prej nesh dëshiron, por që duhet të jetë diçka në mes”, shtoi ai, transmeton Klan Kosova.

Konkurs Pune

Lexo më shumë