Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Vuçiq: S’do lejojmë therjen e serbëve, kemi dislokuar forca aty ku është e nevojshme

NULL NULL
29.05.2023 21:00
Aleksandar Vucic

Aleksandar Vuçiq, ka thënë se kanë dislokuar forca serbe, aty ku mendojmë se është e nevojshme.

Duke mos bërë të ditur specifik lokacionin e vendosjes së tyre, ai u shpreh se do t’i vizitojë sonte ata, ndërsa tha se nesër do të ketë një takim me përfaqësues të QUINT-it në Serbi, transmeton klankosova.tv.

”Ne kemi dislokuar forca aty ku mendojmë se janë të nevojshme”.

“Ne do t’i vizitojmë ata sonte dhe nuk do të lejojmë therjen e serbëve. Kam biseduar me zyrtarë ndërkombëtarë dhe nesër duhet të mbahet një takim me përfaqësuesit e Quint-it”, u shpreh Vuçiq.

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.