Vuçiq nga Brukseli cakton takim me serbët e Kosovës - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Vuçiq nga Brukseli cakton takim me serbët e Kosovës

NULL NULL
18/08/2022

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka caktuar një takim me serbët nga Kosova nga Brukseli ku po zhvillon takime me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti në kuadër të procesit të dialogut Kosovë-Serbi.

Takimi është paralajmëruar të mbahet të dielën në orën 11:00 në Pallatin “Serbia”, shkruan Novosti, transmeton Klankosova.tv.

Në takim janë të ftuar të gjithë përfaqësuesit politikë dhe institucionalë të serbëve nga Kosova, liderët e Listës Serbe, të gjithë kryetarët serbë, kryetarët e rretheve, drejtorët e spitaleve.