Vritet lideri i grupit ISIS në Libi - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Vritet lideri i grupit ISIS në Libi

NULL NULL
14/11/2015

Një sulm ajror i Shteteve të Bashkuara të Amerikës raportohet se e ka vrarë liderin grupit të Shtetit Islamik në Libi, bën të ditur Pentagoni, transmeton Klan Kosova.

Shtetasi irakian Abu Nabil, i njohur gjithashtu edhe si Wissam Najm Abd al-Zubaydi, ishte “operativ i Al-Kaedës për një kohë të gjatë dhe udhëheqës i lartë i ISIS në Libi”.

Sulmi ajror është zhvilluar të premten mbrëma.

Pentagoni ka thënë se ky sulm ka dëshmuar që “do të shkojnë pas liderëve të ISIS kudo që ata veprojnë”.