Vogëlushi i zhdukur prej tetë ditësh në Gjermani, gjendet i gjallë në kanalizim - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Vogëlushi i zhdukur prej tetë ditësh në Gjermani, gjendet i gjallë në kanalizim

NULL NULL
28/06/2022

Një vogëlush i zhdukur prej më shumë se një jave në shtetin e Gjermanisë, është gjetur në kanalizim.

Tetëvjeçari Joe, i cili jeton në qytetin e Oldenburgut në Gjermaninë veriperëndimore, u zhduk më 17 qershor nga kopshti i tij përpara, duke shkaktuar një kërkim të madh policor, transmeton klankosova.tv.

Një kalimtar dëgjoi një ulërimë të butë që vinte nga drejtimi i kapakut të pusetave në orët e para dhe thirri shërbimet e urgjencës.

Ekipet e shpëtimit nxituan në vendngjarje rreth 200 metra larg shtëpisë së tij dhe gjetën Joe në fund të kanalizimeve.

Një zjarrfikës ka hyrë në kanalizim për ta nxjerrë jashtë. Fëmija u dërgua në spital me hipotermi, por nuk kishte lëndime të mëdha.

Babai i tij u tha gazetarëve se ai ishte “mirë” duke pasur parasysh rrethanat.

Policia ndau lajmin se Joe ishte gjetur, duke postuar në Twitter: “Joe tetëvjeçar jeton!”